+48 606 108 176

Antykorozja

Antykorozja

Wszystkie elementy stalowe wykorzystywane w przemyśle, są nieustannie narażone na proces korodowania. Korozja jest zawsze wielkim problemem. Z czasem potrafi poważnie uszkadzać stal i sprawiać, że struktury z tego materiału stają się niebezpieczne. Niestety, nie da się jej uniknąć. Proces ten wynika z tak wielu czynników, że całkowite zlikwidowanie tego problemu jest praktycznie niemożliwe. Istnieje jednak wiele sposobów na jego ograniczanie i minimalizowanie szkodliwych efektów korozji. Warto o nich wiedzieć, bowiem stosowanie odpowiednich rozwiązań zawsze jest istotną inwestycją.

Czym jest korozja?

Termin korozja wywodzi się od łacińskiego słowa "corrosio", które dosłownie oznacza "pożeranie, zżeranie". Już sama nazwa pokazuje zatem, że jest to bardzo niszczący proces. Korozja jest dodatkowo dość szerokim pojęciem. Oznacza proces niszczenia elementów metalowych pod wpływem czynników zewnętrznych. Niszczenie może być efektem zarówno reakcji chemicznych, jak i różnych procesów na poziomie mikrobiologicznym lub elektrochemicznym.

O korozji możemy mówić w przypadku wielu materiałów. Często mówi się na przykład o korozji skał. W tym przypadku oznacza to stopniowe niszczenie powierzchni skały, głównie pod wpływem wiatru czy wody. Niewielkie żłobienia w skałach, rzeźbione przez płynącą wodę przez całe tysiące lat to właśnie efekt takiego rodzaju korozji.

Korozja metali

Elementy wykonywane z najróżniejszych metali zawsze są narażone na działanie korozji. Jest to nieuchronny proces, który nie dotyczy jedynie kilku znanych metali, takich jak złoto. Jego przyczyny mogą być różne.

Na rozwój korozji wpływ może mieć wiele czynników. Zwykle jest to efekt działania różnych czynników zewnętrznych. Istotne są tu również warunki fizyczne, w jakich znajduje się metal - na przykład naprężenie czy rozciągnięcie.

Ponieważ całkowite powstrzymanie korozji nie jest możliwe, trzeba sięgać po wszelkie dostępne sposoby na maksymalne spowolnienie tego procesu i ochronę metali.

Antykorozja - Pomoc profesjonalistów w walce z korozją

Oferujemy naszym klientom kompleksową pomoc w walce z korozją oraz jej skutkami. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. Na życzenie klienta dokonujemy kontroli całego obiektu i ustalamy plan działania, jaki będzie najlepszy w danej sytuacji. Nasze kwalifikacje potwierdza szereg certyfikatów oraz doświadczenie we współpracy z wieloma klientami.

Kontrola zabezpieczeń antykorozyjnych

Oferujemy także odbiór budynków po przeprowadzeniu w nich prac malarskich oraz zastosowaniu zabezpieczeń antykorozyjnych. Dokładne skontrolowanie efektów wykonanych prac jest w tym przypadku niezwykle ważne. Czasami nawet niewielkie niedociągnięcia mogą mieć bardzo poważne konsekwencje.

Podczas odbioru budynku dokładnie sprawdzamy wszystkie malowane powierzchnie. Priorytetem jest dla nas to, aby wszystkie zastosowane materiały spełniały obowiązujące normy i były odpowiednie dla konkretnych nawierzchni. Oczywiście, w razie wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości przygotowujemy dla klienta zestaw konkretnych działań, które może podjąć w celu zapewnienia sobie lepszego zabezpieczenia.

Oferujemy również kontrolowanie obiektów po wykonaniu prac mających na celu usunięcie korozji w metalowych powierzchni. Śrutowanie czy piaskowanie przy odpowiednim wykonaniu może być bardzo skuteczne. Na życzenie klienta dokładnie sprawdzamy wszystkie elementy konstrukcji i przygotowujemy raport dotyczący tego, czy potrzebne są dalsze prace antykorozyjne.

 

Realizacja: bezpieczne pozycjonowanie