+48 606 108 176

Pianka poliuretanowa - ocieplanie poddasza

Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową gwarantuje nam, że poddasze będzie ciche i ciepłe. Jest to produkt ekologiczny, dlatego powietrze panujące w domu gdzie wykorzystany jest ten produkt jest czyste i zdrowe poprzez ograniczenie ilości kurzu, dorbnoustrojów i alergenów. Pianka poliuretanowa pozbawiona jest freonów, wplywających niekorzystnie na warstwę ozonową, substancji rakotwórczych i niekorzystnych dla alergików. Szelność izolacji zapobiega przenoszeniu hałasu.

Ocieplanie pianką poliuretanową

Natryskowe ocieplanie poddasza pianką poliuretnową to świetna alternatywa dla dotychczas stosowanych metod. Dlaczego powinniśmy ocieplić nasze poddasz? Powód jest bardzo prosty - poddasze jest jednym z kluczowych elementów każdego budynku. Wynika to z faktu, iż ogrzane powietrze przemieszcza się z dolnej części budynku do góry. Piana stosowana na poddaszu przywiera, a później rozszerza swoją objętość dokładnie wypełniając wszelkie nieszczelności - tworzy jednolitą warstwę chroniącą przed utratą temperatury. Na źle zaizolowanym poddaszu (pełnym szpar, mostków termicznych czy nieszczelności) ciepłe powietrze ucieka na zewnątrz budynku, co w konsekwencji prowadzi do strat energi, a w niektórych przypadkach do pojawienia się pleśni. Dokładny natrysk miękkiej pianki poliuretanowej niweluje przedstawione wyżej zjawisko. Dzieje się tak, ponieważ piana nie absorbuje wilgoci. Adaptując poddasze lub strych do celów mieszkalnych, pamiętajmy, że stosując właściwą izolację dachu zabezpieczamy się przed niechcianymi stratami ciepła i jesteśmy w stanie ograniczyć koszty ogrzewania i klimatyzacji do 50%!

Docieplanie poddaszy

Pinaka poliuretanowa dosknale nadaje się na docieplanie poddaszy ponieważ to materiał cechujący sie wspaniałymi własciwościami izolacyjnymi. Nasza firma profesjonalnie zajmująca się izolacjami natryskowymi, w trosce o najwyższą jakość stosowanych uslug, stawia na ekologię i doświadczenie - co z kolei przekłada się na zadowolenie wszystkich naszych klientów.

Stosowana przez nas piana PUR:

 • idealnie wypełnia izolowaną przegrodę, raz na zawsze pozbywając się efektu odklejania sie izolacji, dzięki czemu zapobiega gromadzeniu się wilgoci i zachowuje swoje własciwości izolacyjne na lata.
 • pianka otwarto-komórkowa - wielkość, struktura oraz jakość otwarcia pojedynczych komórek to cecha po której każdy doświadczony wykonawca izolacji natryskowej odróżni dobry materiał od tego o słabych właściwościach.
 • jest bardzo pozytywnie odbierana przez inwestorów, gdyż cechuje się bardzo miłym dla oka efektem wizualnym
 • jest objęta gwarancją na 20 lat - zarówno na materiał jak i na wykonanie, co jest tylko potwierdzeniem jakości, skuteczności i trwalości stosowanego przez nas rozwiązania.
 • jest szczelna - Ogranicza utratę ciepła zimą, a latem zabezpiecza pomieszczenia przed nadmiernym przegrzewaniem. Eliminacja mostków termicznych poprzez wypełnienie każdej szczeliny.
 • jest oszczędna - obniża koszty za energię w porównaniu do "tradycyjnej" izolacji nawet o 50%, co przyczynia się do poprawy sprawności energetycznej budynków. Dostrzeżesz to płacac nizsze faktury.
 • jest trwała - Zachowanie swoich własciwości przez cały czas użytkowania budynku. Nie opada, nie kurczy i nie utlenia się.
 • jest lekka - Usztywnia i wzmacnia konstrukcję budynku, a przede wszystkim nie generuje dodatkowego obciążenia dla konstrukcji dachu.
 • wygłusza - dzięki otwartokomórkowej strukturze doskonale tlumi dźwięki.
 • jest paroprzepuszczalna - Eliminuje zjawisko konwekcji oraz szczelinę dylatacyjną. Świetnie współpracuje z drewnianymi elementami dachu, dodatkowo go zabezpieczając.
 • jest ekologiczna i bezpieczna - Nie emituje pyłów , ani żadnych szkodliwych substancji. Odporna na pleśn i grzyby. Bezpieczna dla alergików.
 • jest samogasnąca - (klasa E), a w konstrukcji z płytą g-k klasa B-s1, d0
 • jest łatwa w instalacji - Skomplikowane kształty, już nie mająwplywu na ograniczenie instalacyjne. Możliwośc pokrycia powierzchni nawet do 300m2 dziennie.

Izolacje natryskowe pianką poliuretanową PUR to zdecydowanie najlepsza, najszybsza, oraz najskuteczniejsza technika ocieplana poddasza. Zapewnia komfort każdemu użytkownikowi strychu i poddasza, zapobiegając utracie ciepła, rozprzestrzenianiu się alergenów oraz występowaniu pleśni oraz gryzoni.

Izolacja aplikowana jest na beton, deskowanie, membrane paroprzepuszczalną oraz inne podłoża. Niecodzienna przyczepność wzmacnia konstrukcję oraz ogranicza użycie elementów montażowych, stosowanych na przykład przy zastosowaniu wełny.

Stosując pianę PUR, upewniasz się, że Twój dom może być energooszczędny, niskoenergetyczny a nawet pasywny. Odczujesz to w swoim portfelu.

Realizacja: bezpieczne pozycjonowanie