+48 606 108 176

Ocieplanie poddaszy

Ocieplanie poddaszy Kraków

Jednym z najważniejszych zadań jakie stoją przed każdym, kto buduje własny dom jest zapewnienie odpowiedniego docieplenia. Zaniedbanie tej sprawy może przynieść wiele nieprzyjemnych konsekwencji, głównie w postaci znacznie wyższych rachunków za ogrzewanie.

Dlaczego ocieplenie jest tak istotne?

Nawet najlepiej skonstruowany dom, stworzony z najwyższej jakości materiałów nie jest w stu procentach szczelny. W jego konstrukcji zawsze będzie istniało całe mnóstwo szczelin oraz miejsc, przez które ciepło może uciekać na zewnątrz. Jest to ogromny problem. Przede wszystkim, obniża to komfort termiczny i sprawia, że w domu jest o wiele zimniej, niż powinno być. Tu pojawia się drugi, równie poważny problem.

Przy braku szczelności musimy używać więcej energii do ogrzania całego budynku. To z kolei prowadzi do znacznie wyższych rachunków za ogrzewanie. Właśnie z tego powodu odpowiednie docieplenie całej konstrukcji jest tak istotne. Dzięki przeprowadzeniu takich prac i zastosowaniu odpowiednich materiałów można w wielkim stopniu zminimalizować wszystkie ubytki ciepła.

Ocieplanie poddasza

Szczególnie istotną kwestią jest ocieplanie poddaszy w Krakowie. Jak łatwo można się domyśleć, to właśnie przez konstrukcję dachu ucieka najwięcej ciepła. Jeśli ponadto chcemy urządzić na poddaszu część mieszkalną, to wykonanie ocieplenia jest tym bardziej istotne.

Głównym problemem w ocieplaniu poddaszy jest fakt, że konstrukcja tej części budynku posiada zwykle bardzo nieregularny kształt. Pełno jest w niej najróżniejszych szczelin i zakamarków, do których bardzo trudno jest dotrzeć. Wypełnianie takich miejsc tradycyjnymi materiałami, takimi jak styropian czy wełna mineralna nie jest zbyt skuteczne. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pianki poliuretanowej.

Czym jest pianka poliuretanowa?

Pianka poliuretanowa to materiał służący do wykonywania izolacji budynków metodą natryskową. W przypadku poddasza jej wielką zaletą jest to, że dopasowuje się ona idealnie do kształtu każdej powierzchni. Nakłada się ją pod wysokim ciśnieniem. Od razu po nałożeniu na powierzchnię pianka pęcznieje i powiększa się, dokładnie wypełniając wszystkie szczeliny.

Ze względu an swoje właściwości pianka poliuretanowa jest idealnym materiałem do ocieplania poddasza. Trudno jest dziwić się temu, że tak wielu właścicieli domów oraz inwestorów decyduje się na ocieplanie poddaszy w Krakowie właśnie pianką poliuretanową. Do najważniejszych zalet tego rozwiązania należy:

 

  • Krótki czas potrzebny na wykonanie prac
  • Ogromna trwałość materiału
  • Doskonałe właściwości pianki poliuretanowej
  • Duża wszechstronność - możliwość nakładania pianki na różne materiały budowlane
  • Szczelne wypełnianie wszystkich szczelin i trudno dostępnych zakamarków w konstrukcji poddasza

 

Piankę poliuretanową stosuje się również do ocieplania poddaszy w starszych budynkach, które przechodzą gruntowny remont. Wymiana izolacji jest tu świetną inwestycją. Zastosowanie tego materiału daje pewność, że budynek spełni wszystkie obowiązujące obecnie normy energooszczędności.

Ocieplanie poddaszy w Krakowie

Nasza firma świadczy usługi dla klientów z Krakowa oraz województwa małopolskiego. Kraków jest miastem, w którym wiele starszych budynków przechodzi renowacje, polegające między innymi na wymianie dachu. W takich sytuacjach oferujemy wykonanie nowoczesnego docieplenia pianką poliuretanową.

Podejmujemy się nawet bardzo wymagających zadań. Stosowane przez nas technologie pozwalają nam na ocieplenie dachów o bardzo dużej powierzchni. Wykonywana przez nas izolacja odznacza się wysoką trwałością oraz odpornością.

Współpracujemy z wieloma inwestorami na terenie Krakowa i podejmujemy się ocieplania budynków w większych inwestycjach budowlanych. Zawsze zapewniamy szybkie wykonywanie wszystkich prac.

 

Realizacja: bezpieczne pozycjonowanie