+48 606 108 176

Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa

Pianka otwartokomórkowa

Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa w swojej budowie posiada znacznie więcej komórek otwartych. Służą one przede wszystkim do oddychania. Zjawisko to pozwala na utrzymanie przyjemnego i bezpiecznego środowiska w pomieszczeniu. Unosząca się para wodna w dowolnym pomieszczeniu nie ulega procesowi skraplania, co zapobiega powstawaniu jakichkolwiek pleśni.

Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa sprawdza się jako świetny izolator do ocieplania oraz jako wygłuszacz szczególnie na poddaszach. Jest to spowodowane jej naturalnymi właściwościami paroprzepuszczalności. Masa pianki jest naprawdę niewielka co gwarantuje jej lekkość. Nigdy bowiem nie dojdzie do sytuacji, w której mogłaby ona obciążyć konstrukcję. Nakładanie pianki poliuretanowej polega na natryskowym wypełnieniu miejsc, które wymagają izolacji. Hydrodynamiczny natrysk umożliwia dotarcie do nawet najbardziej trudnych miejsc. Pianka otwartokomórkowa nie nadaje się jednak do ocieplania fundamentów, ponieważ nie wykazuje wytrzymałości na ściskanie i może dodatkowo chłonąć wodę.

Działanie

Działanie pianki poliuretanowej otwartokomórkowej opiera się na izolacji trudno dostępnych miejsc. Pianka poliuretanowa posiada specjalny natrysk, który prowadzi się bezpośrednio na wewnętrzną stronę dachu. Wszystko to odbywa się przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Zaaplikowanie pianki w pożądanym miejscu, daje niemal natychmiastowe rezultaty. Pianka dosłownie w kilka sekund zwiększa swoją objętość i tworzy miękką, lecz szczelną warstwę ciepłej i elastycznej piany termicznej. Jest to ogromne ułatwienie, ponieważ daje ono możliwość na dotarcie do nawet najmniejszych szczelin. Po zaaplikowaniu pianki można następnie przejść do pokrycia jej np. płytą gipsowo-kartonową. Pianka otwartokomórkowa dzięki swoim komórkom zapewnia trwałe oddychanie przegrody, co zdecydowanie zwiększa komfort mieszkania.

Zalety pianki otwartokomórkowej

Stosowanie ocieplenia pianką poliuretanową otwartokomórkową wykazuje niemal same korzyści. Prawidłowo ocieplony dom zapewnia przyjemnie mieszkanie nie tylko zimą, lecz także latem. Pianka chroni przed utratą ciepła i jednocześnie zapewnia przyjemną temperaturę latem. Stosowanie pianki nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami dla zdrowia domowników. Produkt jest całkowicie bezpieczny, nie emituje toksyn ani zapachów.

Do innych zalet pianki otwartokomórkowej należy jest zdolność wygłuszania. Struktura pianki otwartokomórkowej sprawia, że izolacja zapewnia wysoką jakość powietrza. Jej bezzapachowy materiał jest więc ekologiczny i bezpieczny. To kolejne cechy pianki, które doceniane są szczególnie przez alergików. Pianka jest odporna na pleśnie czy grzyby.

Trwałość oraz szczelność to kolejne jej zalety, które świadczą o jej wysokiej jakości. Tuż po aplikacji pianka pozostaje w swej strukturze niezmieniona, nie ulega kurczeniu się. Natrysk zaś pozwala na wyeliminowanie łączeń w izolacji, a jednocześnie mostków termicznych. W ten sposób skutecznie zostają ograniczone straty ciepła zimą, a latem pomieszczenia chronione są przed przegrzaniem się.

Pianka jest materiałem lekkim, co zapobiega przed obciążaniem dachów czy też konstrukcji. Co więcej pianka poliuretanowa jest materiałem oszczędnym, ponieważ koszty energii w stosunku do izolacji tradycyjnej mogą być już o 50% niższe. Skutecznie poprawia to zatem sprawność energetyczną budynków, co dostrzegalne jest w co miesięcznych kosztach utrzymania.

Innymi cechami pianki poliuretanowej otwartokomórkowej jest jej paroprzepuszczalność. Charakterystyczne otwarte komórki umożliwiają „oddychanie" konstrukcji dachowej, co daje dobrą cyrkulację powietrza. Co więcej pianka jest samogasnąca a także łatwa w wykonaniu. Nie posiada żadnych ograniczeń instalacyjnych w konstrukcjach o skomplikowanych kształtach.

Realizacja: bezpieczne pozycjonowanie